DITI Nasıl Çekilir?

DITI çekilirken, vücut ısısı oda ısısıyla dengeye geldikten sonra kızılötesi termal görüntüleme cihazının karşısında durulması yeterlidir.

Kimler Yararlanabilir?

Tüm kadınlar bu yöntemden yararlanabilir. 12 yaş ve üstü çocuk ve kadınlar, özellikle de gebe kadınlar için oldukça güvenli bir yöntemdir. Bununla birlikte, meme dokusunun yoğun olması nedeniyle mamografinin şüpheli lezyonları tespitte zorlandığı 20-50 yaş arasındaki kadınlar için özellikle uygundur.

Memede Bir Kitle Tespit Edildiğinde Ne Yapılmalı?

Memede bir kitle tespit edilince bunun kanser mi, yoksa başka bir hastalık mı olduğu araştırılmalıdır. Şunu önemle vurgulamak gerekir ki, memede saptanan her kitle kanser değildir. Bu nedenle, memede şüpheli bir kitle saptanınca, hemen korkup telaşlanmaya ve paniğe kapılmaya gerek yoktur. INFRAMED DITI CENTER'da DITI sonuçlarınız sertifikalı doktorlarımız tarafından yorumlanır. Gerekli görüldüğü taktirde ileri tetkik amaçlı bir uzmana yönlendirilirsiniz.

DITI çekimi nasıl yapılır?

DITI Çektirmeye Giderken Nelere Dikkat Etmeli?

DITI çekilirken belden yukarısı çıplaktır. Rahatlığınız için; çekim sırasında belden yukarısını kolaylıkla çıkarabilmeniz açısından çekime gelirken iki parça elbise giyilmesi önerilir.

DITI günü, testten önce masaj, fizik tedavi yaptırmayın. Çok sıcak ve çok soğuk içmeyin.

Testten 2 saat önce sigara içmeyin. Testten 24 saat önce alkol almayın.

Meme ve çevre bölgelere testin yapılacağı gün losyon, pudra vb. sürmeyin. Testin yapılacağı gün solaryumdan, güneşten vb. sakının. Yeme alışkanlığınızı gerekli değilse değiştirmeyin. İlaç uygulamalarını gerekli değilse değiştirmeyin.

Eğer ağız yoluyla ya da derinize dışarıdan uygulanarak herhangi bir alerji ilacı kullanıyorsanız lütfen teknisyeninize bildirin.

Tüm kadınlar bu yöntemden yararlanabilir. Yaşsınırlaması olmadan tüm kadınlar ve gebe kadınlar için oldukça güvenli bir yöntemdir. Bununla birlikte, meme dokusunun yoğun olması nedeniyle mamografinin şüpheli lezyonları tespitte zorlandığı 12-50 yaş arasındaki kadınlar için özellikle uygundur.

DITI; fibrokistler, iltihap, damar hastalığı, enflamasyon ve meme kanseri gibi en küçük fizyolojik değişikliği algılar.

Bize Ulaşın


* : Bilgi girişi zorunlu alan.
** : En az birine bilgi girişi zorunlu alanlar.

İletişim Kanallarımız