Meditherm 520 ™ Ateş Aralığı Tesbit Sistemi

Meditherm kameraları kendinden dereceleme için dahili ısı referansına sahiptir.

Meditherm 520 ™ Ateş Aralığı Tesbit Sistemi

Meditherm kameraları özellikle medikal/klinik uygulamalar için yüksek ateş dahil görüntülemek için tasarlanmıştır.

Domuz Gribi, SARS ve türevi tüm ateşli hastalıkların tesbitinde en kesin çözümdür!

Meditherm’in avantajı bizim fizyolojik test yapmamızdaki tecrübemizdir. İnsanda test yapmadaki özel tasarım kriteri ve bizim kameralarımızın geliştirilmesi için yapılmış olan derin araştırmalar başka hiçbir üretici ile karşılaştırılmayacak kadar çoktur. Bizim sistemimiz asgari eğitim ile kullanımı kolay olan bir sistemdir. Biz aynı zamanda yüksek müşteri desteği vermekteyiz ve kullanma kılavuzu basit ve anlaşılması kolaydır.

DITI çekimi nasıl yapılır?

Meditherm kameraları kendinden dereceleme için (dış dereceleme kaynağı gerekli değildir) dahili ısı referansına sahiptir.

Sistem mobil bir konfigürasyon içinde satılır. Tek başına mobil ve tamamen bağımsız durabilmesi için seçmeli bir pil paketi 13 saatlik devamlı bir çalışma sağlar. (ana güç gereksinimi yoktur).

Sistem aynı zamanda iş istasyonu olarak veya duvar ve tavana monte edilmek üzere de satılır.

Meditherm FDA tarafından kayıtlı bir tıbbi cihaz üreticisidir ve Meditherm 520 Isı ekranı sistemi 1. Sınıf bir tıbbi cihaz olarak listelenmiştir. (Yabancı Hükümete verilmek üzere FDA Sertifikası talep üzerine verilir). Sistem aynı zamanda1. Sınıf tıbbi cihaz olarak CE sertifikasına sahiptir ve Avrupa MDD ile uyumludur.

DITI çekimi nasıl yapılır?

Doğru Sistemi Seçmek

Endüstriyel kameralar geniş bir ısı ölçme alanına sahiptir ve bunun bir sonucu olarak hassasiyet ve doğruluk da geniş bir alana dağılmıştır. Meditherm sistemi gibi bir tıbbi kameranın çok dar bir tarama alanı vardır (insan fizyolojisi alanı içinde) böylece bizim hassasiyetimiz ve doğruluğumuz bu dar IR bulma ve ısı alanına konsantre olur. Endüstriyel kamaralarda olduğu gibi harici çevresel faktörlerden etkilenmez. Böylece daha yüksek hassasiyet ve daha kolay protokoller sunar. (Bütün endüstriyel uygulamalarda bulunan geniş alan nedeniyle, elektrikli cihazdan çıkartma, aydınlatma, yansıtıcı yüzeyler, güneş ışığı ve ani alandaki diğer IR(Infrared Radyasyon) kaynakları sonucu etkileyecek ve termografi teknisyeninin çok becerikli olmasını gerektirecektir)

Bizim sistemimiz özellikle klinikte ve fizyolojik IR aramada kullanılmak üzere tasarlanmış ve imal edilmiştir.

Endüstriyel kameraların tıbbi uygulamalarla ilgisi olmayan bir çok özellikleri ve fonksiyonları vardır ve gerçekte sonuçların hassasiyetine ve objektif olmalarına karşı çalışırlar. Kenar genişletme, otomatik ortalama ve yayıcılık düzeltme gibi bu özelliklerin çoğu kamera ısının ekranda görüntülenmesi öncesindeki kullanımından önce ortadan kaldırılmalıdır.

Dahili ısı referansı ölçeği bulunmayan birçok endüstriyel kamera ilave bir harici siyah gövdeli ölçek ünitesi gerektirir. (Opsiyonel)

Bütün endüstriyel kameraların içinde bir “lens düzeltici” bulunur. İşte bundan dolayıdır ki onlar odaklanmak ve zum yapabilmek için gerçek lensler kullanırlar (tamamen normal kameralar gibi). (endüstriyel uygulamalarda onlar objelere çok yakın ve çok uzak mesafelerden bakabilmelidirler) endüstriyel kamera lensleri yayılmış olan radyasyonun (IR) ortalama % 17 sini emerler. Böylece bir yazılım ile düzeltilmeyi gerektirir.

Meditherm kamera standart kamera lenslerini kullanmaz., böylece radyasyonu yayan objeden sinyal kaybı yoktur. Biz, yayılmış olan radyasyonun ölçülebilir miktarlarını emmeyen küçük bir germanyum pencere kullanıyoruz, böylece insan vücudu tarafından yayılmış olan IR ‘nin % 100 üne yakınını buluyoruz. (lens düzeltmesinin olmaması= daha iyi doğruluk).

Endüstriyel kameraların hepsi bir termal sapmaya sahiptir. Ki onlar bunu ortadan kaldırmak için yazılım “ortalaması” kullanırlar. Bu çoğu endüstriyel uygulamalarda büyük bir fark yaratmaz ancak klinik uygulamalar için termografi kullanıldığında çok önemlidir.

Termal sapma problemlerini ortadan kaldırmak için tek yol bir ısı referansına sahip olmaktır. Havaalanlarında ateşi ekranda görüntülemek için kullanılan bütün endüstriyel kameraların her görüntüde görülebilen harici bir ısı referansı kaynağı olması gerekir. (siyah gövdeli yayıcı veya ölçüm yayıcı). (temel olarak kamera ile görünebilen ve her aşamayı ölmek için kullanılan doğru bir ısı).

Meditherm, bize 0,01 °C doğruluğunda dahili bir ısı referansı veren teknoloji özelliğine sahiptir. Bu her türlü termal sapmayı elleçler ve sonuçları bir çerçeveden çerçeveye bazında ölçümler.

Son sonuç: Pozitif hata ve negatif hata neticelerinin yüzdelerini daha yüksek veren ve etkin şekilde çalıştırılmak için daha yüksek eğitim isteyen endüstriyel kameralar gibi aramanın alanını ve ölçütünü devamlı olarak daha az arama, daha iyi doğruluk, tekrarlanabilirlik, daha sabit sonuçlar.

Bizim Med 520 yazılımımız 20 yıllık tıbbi araştırma sonucu geliştirilmiştir ve fizyolojik anormallik için ekranda kütle göstermenin uygulaması için belirgindir.

Endüstriyel kamera yazılımı, bir çok durumlarda uygun veya eğitimsiz operatörler tarafından kolay kullanılır olmayan ateşi ekranda görüntüleyen endüstriyel uygulama yazılımından (en iyi şekilde) adapte edilmiştir.

Enterpolasyon nedir ve tanımlama ile bağlantısı nasıl olmaktadır?

Enterpolasyon mevcut piksellerin adedini yazılım ile işleme tabi tuttuğunuzda meydana çıkar. Siz yazılım ile adedi artırabilirsiniz veya adedi azaltabilirsiniz. Gerçek tanımlama, çözünürlük ve termografi resimleri açısından meslek sahibi olmayanlara çok karışık gelebilir…..fazla pikseller genel olarak daha iyidir (daha yüksek tanımlama). Bu termografi için bir durum değildir.

Termal tanımlamadan bahsettiğimiz zaman bir resim içinde kaç tane münferit ısı ölçümü alındığını bilmemiz gerekir ancak onların hepsi istenen özellikler için münferit olarak doğru mu ve hassas mı Yazılım ile siz 4’e bölünmüş tek bir ısı ölçümü (bir piksel) elde edebilirsiniz, bu efektif olarak tanımlamayı x 4 artırır ancak sizin hala sadece aynı miktarda ısı datanız mevcuttur, o tamamen düzgün görüntü gibi görünür.

Endüstriyel kamera tanımlaması aynı zamanda kötü pikselleri (ısısı olmayan) ortalamaya ve termal sapmalara ki tekrar pikselden piksele olan alanın ısısını ortalar mütemayildir ancak çok belirgin olarak ısı ölçümü hızı ile her pikselin ölçümünün doğruluğu arasında bir takas vardır!

Enterpolasyon iki istikamette yapılabilir……daha yüksek tanımlamanın görüntüsünü göstermek için daha çok piksel yaparak ve onları çoğaltarak veya çoklu pikselleri daha iyi doğruluk ile tek bir ısı ölçümü (piksel) içinde birleştirerek.

Resimleme çerçeve oranı neden önemli?

Siz tarayıcıyı her piksel üzerinde ne kadar uzun tutarsanız doğruluk o kadar daha iyidir. Tarayıcıyı ne kadar hızlı yürütürseniz (daha fazla piksel için) doğruluk o kadar düşüktür.

Endüstriyel kameralar saniyede 30+ çerçeve tararlar, böylece her pikselin doğruluğu düşüktür….(medikal açıdan) bu nedenledir ki onların ortalama ve kenar genişletme yazılımı mevcuttur.

Biz kendi çerçeve oranımızı belirgin nedenlerle saniyede 7.5 çerçeveye yavaşlattık ki biz her münferit pikseli (ısı ölçümü) talep edilen doğrulukta ölçebilelim…… böylece bizim piksellerimizden her biri gerçek bir ısıdır (ve sayılabilir). “Hız” ve “Hassaslık” arasında bir takas mevcuttur. Daha hızlı olmak her zaman iyi bir şey değildir!

Yüksek tanımlama termografisi ile diğer tipler arasındaki fark nedir?

Bütün modern kameralarının çoğu yüksek tanımlamalı resim verirler. Bir termogramın “tanımlaması” resmi meydana getirmek için kaç tane münferit ısı ölçümü alındığı ile ilgilidir. Gerçek tanımlama bu ısı ölçümlerinin ne kadar doğru ve hassas oldukları kadar önemli değildir. en yüksek tanımlama, en iyi resim olarak görülür ancak bu doğruluğun herhangi bir şekilde daha iyi olduğu manasına gelmez. Bir termogramı “yüksek tanımlamalı” olarak tarif etmek çoğu kişinin yüksek tanımlama resimleri verinin yazılım manipülasyonu ile üretilir dediği gibi karıştırılır veya saptırılır.

Düşük tanımlama 160 x 120 pikselin altında kabul edilir. Endüstri standardı 160 x 120 ila 320 x 240 piksel arasındadır. Yüksek tanımlama bunun üzerinde kabul edilir ve en yüksek 640 x 512 şeklindedir.

Çözünürlük nedir? Çözünürlük önemli midir?

Önce, IR kameralarına uygulanan bir çift çözünürlük vardır. Mekan içi çözünürlük ve termal çözünürlük vardır. Mekan içi çözünürlük bir resmin içindeki piksel adedi ile ilgilidir. Bu bugünü dijital kameralarına benzer ve onların piksel/resim adedi örneğin 2 mega piksele karşı 3 mega piksele karşı 4 mega piksel, vs.dir. Bir çok veya çoğu 2 mega piksel uygulamalar çoğu ayarlar için şahane resimler verirler aslında siz içinde zum yapmayı deneyinceye kadar 2,3 veya 4 mega piksel arasındaki farkı söylemekte zorluk çekersiniz. Bununla birlikte, siz resim dosyası boyutları ve kamera maliyetlerinde belirgin farklar bulacaksınız. Buradaki nokta şudur ki 2 mega piksellik kamera rutin resim çekmek için çok şahane şekilde çalışacaktır. İnsanları taramak için IR kameraları kullanmak çoğunlukla aynıdır. Gözle fark ayırdedilemez.

Hangi Görüş Alanı (FOV) en iyisidir?

Endüstriyel kameraların odaksal uzunluğu genelde kısadır ve mesafe için optik lensler kullanılarak içine zum yapılması, sadece pilselleri daha büyük yaparak ve görüş alanını küçülterek doğruluğu azaltır. Ateş taraması için biz uzaktan ısı ölçümünü daha doğru yapan 11 derecelik bir görüş alanı kullanan Med 520’yi tavsiye ediyoruz. Biz herhangi bir optik veya dijital lens kullanmıyoruz. Biz med520’yi 11 derecelik, 17 derecelik, 25 derecelik, 32 derecelik, 50 derecelik opsiyonel görüş alanı ile birlikte tedarik ediyoruz ve özel talepler için en iyi opsiyonu tavsiye etmekten mutluyuz.

11 derece FOV’si olan bir Meditherm 520’nin odaksal yeteneği 1 metreden (39 inç) sonsuza kadardır. Ateş taraması için optimum odaksal uzaklık 7.3 metredir (24 ayak) Ateş taraması için özellikler dahilinde kalacak olan odaksal uzunluk 6 ayaktan 35 ayağa kadardır. (doğru ölçümler halen 70 ayağa kadar yapılabilmektedir ancak yüzün alanı o kadar küçük olacak ki hassaslık piksel adedinden dolayı düşük olacaktır, yüzdeki “münferit ısı ölçümleri”.

İnsanlar hala kameranın önünde durmalı mıdırlar?

Mediterm520 ile değil. İnsanlar normal hızda yürümelidirler ve kamera insanların yüzüne dönmelidir veya çoğunlukla taranmış olan insanlara 20 derecelik bir açı olmalıdır.

Biz kendi çerçeve oranımızı belirgin nedenlerle saniyede 7.5 çerçeveye yavaşlattık ki biz her münferit pikseli (ısı ölçümü) talep edilen doğrulukta ölçebilelim…… böylece bizim piksellerimizden her biri gerçek bir ısıdır (ve sayılabilir). “Hız” ve “Hassaslık” arasında bir takas mevcuttur. Daha hızlı olmak her zaman iyi bir şey değildir!

Resimleme çerçeve oranı neden önemli?

Siz tarayıcıyı her piksel üzerinde ne kadar uzun tutarsanız doğruluk o kadar daha iyidir. Tarayıcıyı ne kadar hızlı yürütürseniz (daha fazla piksel için) doğruluk o kadar düşüktür.

Çerçeve oranı görüş alanında hareket etmekte olan herhangi birini saniyenin 1/7sinde bulabilir. Ateşli kimse kameranın görüş alanı içinde olduğu müddetçe alarm çalmaya devam edecektir., (insanların kamera önünden geçişlerinin ortalama zamanı 15 ila 30 saniyedir).

Şayet birisi kameranın karşısında çabucak koşarsa, çok mümkündür ki eşik alarmı susmayacaktır.

Biz hangi kişini alarma neden olduğunu öylece onu durduracağımızı nasıl tanımlayacağız?

Bir kişinin kameraya karşı yürürken resimlendiği zaman onların biz resimlemeye başladığımızda ne kadar uzaklıkta olduğuna bağlıdır…..optimum 7.3metrelik mesafe (24 adım) hedef alan olarak kullanılabilir ve resimleme 21 metrede (70 ayak) başlayabilir, bir kişinin 21 metreden kameraya yakınlık olan 2 metreye kadarki yürüyüşünde bunun tutacağı zaman bizim ateşi bulacağımız zamandır süresidir.

Bir hedef kişiyi tanımlamak için çok zaman vardır, ekrandaki resim bir alarm verecek ve kameraya doğru yürümekte ola kişiyi daire içine alacaktır. O ekranda ateş gösterme istasyonuna ulaştığı süre içinde tanımlanacak ve durdurulacaktır. Bu iş pratikte iyidir ve etkili bulunmuştur.

Yazılım aynı zamanda bir “dondurulmuş çerçeveye” şekline sahiptir ki bu, alarm verilen kişi hakkında herhangi bir soru varsa resimleri tekrar göstermek için saklar.

Meditherm 520 bugün için mevcut olan en ekonomik sistemdir. Fiyat bütün sistem bileşenlerini içerir: Kamera, Ağır iş kaidesi, Diz üstü bilgisayar veya Bilgisayar bütün yazılım ile birlikte çalıştırır.

Sistem teknik olmayan bir kişi tarafından çalıştırılabilir ve ayarlanmış bir otomatik ortalama fonksiyonu ile gözetimsiz olarak çalışabilir. Eşik alarmı geniş bir alanda yakınında görevli tarafından duyulabilir. Kamera herhangi bir ülkenin ana gücü için üniversal bir adaptör ile teçhiz edilmiştir ve çok az cereyan kullanır (5v) ve bir tekrar doldurulabilen güç paketi ile 13 saat kesintisiz olarak da çalışabilir.

Her kamera fabrikayı terk etmeden önce ölçeklenmiştir ve bir ölçekleme sertifikası her ünitenin yanında yer almaktadır ki onun kendi özelliklerine uyduğu veya onları aştığı teyit edilsin.

Gelecekteki her türlü yazılım yükseltmeleri ücretiz olarak kameranın ömrü boyunca temin edilebilir ve sitesinden indirilebilir.

Yazılım kontrolleri ve düğmeleri her lisanda gösterilebilir.

Yazılım her türlü diz üstü bilgisayara veya bilgisayara kolaylıkla yüklenebilir ve MS windows sisteminde çalışır.

Meditherm fizyolojik test yapmakta dünya lideridir ve ateşi ekranda görüntüleme uygulamaları alanında başı çekmektedir.

SARS girişini yerinde kontrol etmek için zecri tedbirler. 17 yılı geçkin bir sürede ve 43 ülkeye dağılmış olan tecrübe ile Meditherm sizin ekranda görüntüleme cihazlarınız için gereksinmelerini desteklemek için en iyi kuruluştur.

DITI; fibrokistler, iltihap, damar hastalığı, enflamasyon ve meme kanseri gibi en küçük fizyolojik değişikliği algılar.

Bize Ulaşın


* : Bilgi girişi zorunlu alan.
** : En az birine bilgi girişi zorunlu alanlar.

İletişim Kanallarımız